C&S
Seed Treat Wild Bird Suet - 11 oz
SKU: 1250501
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.79
- Buy 12 for $1.61 each and save 10%
Features
Specifications
Suet cake contains rendered beef, millet, corn, and more. Use in standard suet basket feeder. Attracts nuthatches, woodpeckers, titmice, and chickadees. Can be used year round.
| Brand | C&S |
|---|---|
| UPC | 018222505012 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section I3 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 100214298 |
| Weight | 11 oz |
| Primary Ingredient | Beef |
| Bird Food Type | Suet |