C&S
Nutty Treat Wild Bird Suet - 11 oz
SKU: 1250559
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.99
- Buy 12 for $1.79 each and save 10%
Features
Specifications
Suet cake contains rendered beef, millet, corn, and more. Use in standard suet basket feeder. Attracts nuthatches, woodpeckers, titmice, and chickadees. Can be used year round.
| Brand | C&S |
|---|---|
| UPC | 018222505593 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section I3 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 100214303 |
| Weight | 11 oz |
| Primary Ingredient | Nut |
| Bird Food Type | Suet |