C&S
Woodpecker Treat Suet - 11 oz
SKU: 428044
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.99
- Buy 12 for $2.69 each and save 10%
Features
Specifications
C&S Suet Treat Wild Bird Food is perfect for year round wild bird feeding. The high energy fat base is a quick and easy source of energy for the birds in your yard. C&S's quality and special processes allow suet to be fed year round resulting in summer suet feeding success by our consumers. Refrigerate for easy removal. Remove wrap and insert into suet feeder.
| Brand | C&S |
|---|---|
| UPC | 018222005697 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section I3 |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 100214335 |
| Weight | 11 oz |
| Primary Ingredient | Nut |
| Bird Food Type | Suet |