C&S
EZ Fill Single Suet Basket - 8 oz
SKU: 737674
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.99
Features
Specifications
A necessary key to your successful wild bird feeding. These feeding baskets are designed to be easy on wild bird's delicate feet with a vinyl coating that insures the feet will not freeze to the basket in winter and will not burn in summer.
- Dimensions: 2" x 5.25" x 5.25"
- Holds 1 suet cake
- Easy to fill & use
| Brand | C&S |
|---|---|
| UPC | 018222007301 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section I3 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | 100214386 |
| Color | Green |
| Capacity | 8 oz |
| Material | Metal |
| Width | 5.25" |
| Height | 2.25" |
| Depth | 2" |