CabCam
Wired CabCAM systems CabCam Camera
SKU: VS1C110
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$124.99
Features
Specifications
The vs1c110 wired camera is a waterproof, color camera with audio. the vs1c110 has 110 of viewing angle and infrared illuminators for night vision up to 32 ft. the vs1c110 also has day/night sensors for automatic light adjustment. the vs1c110 also has mirroring capability and able to withstand off-road conditions. waterproof, color with audio, 28 infrared illuminators allow up to 32 ft of visibility in the dark, image mirroring function, withstands off-road conditions.
| Brand | CabCam |
|---|---|
| UPC | 671958636957 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section T5 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 3.40" |
| Manufacturer Part Number | A-VS1C110 |
| Suitable For Use With | Wired CabCAM systems |