Features
Specifications
Drawer Cabinet, 30 Number of Drawers, 9 Number of Shelves, Black and Gray, 15 in Overall Width, 18-3/4 in Overall Height, 6-1/4 in Overall Depth
- Heavy-Duty reinforced construction
- See through drawers come with drawer dividers for every drawer
- Stable stacking and mounting
- Drawer stops prevents spills
- Textured drawer pulls
- Durable high impact polypropylene frame with clear polypropylene drawers and bins
| Brand | Quantum Storage Systems |
|---|---|
| UPC | 651588076521 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 31, Section I6 |
| Package Length (in) | 14.60" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 18.60" |
| Manufacturer Part Number | PDC-930BK |
| Number of Drawers | 30 |
| Number of Shelves | 9 |
| Color | Black and Gray |
| Overall Width | 15 in |
| Overall Height | 18-3/4 in |
| Overall Depth | 6-1/4 in |