American Presto Corp
1/4 in Wire Rope 3/32 in Piano Wire 5/32 in Steel Wire Steel Cable Swager
SKU: 7500016
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$37.99
Features
Specifications
Cable Swager, 1/4 in Wire Rope, 3/32 in Piano Wire, 5/32 in Steel Wire Cable/Wire Size, Steel Jaw Material, 7-1/2 in Overall Length
| Brand | American Presto Corp |
|---|---|
| UPC | 761605300659 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section H2 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 9.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 22-WRC75-3 |
| Cable/Wire Size | 1/4 in Wire Rope, 3/32 in Piano Wire, 5/32 in Steel Wire |
| Jaw Material | Steel |
| Overall Length | 7-1/2 in |