Features
Specifications
Cable Puller, 2 ton Lifting, 3/16 in Rope/Cable Diameter, 6 ft Rope/Cable Length
| Brand | Peerless |
|---|---|
| UPC | 044182000762 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section N1 |
| Package Length (in) | 11.60" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | HT4502 |
| Lifting Capacity | 2 ton |
| Rope/Cable Diameter | 3/16 in |
| Rope/Cable Length | 6 ft |