Features
Specifications
8" 18lb Natural Cable Tie, 100pk
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Type | Miniature |
| Bundle Diameter | 2.2 in |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Material | Nylon 66 |
| Color | Natural |
| Package Quantity | 100 |
| Length | 8 in |
| Width | 0.1 in |
| Thickness | 0.05 in |