Features
Specifications
Cable Tie Express Mounting Hole Ties are for applications that require being attached to the wall, ceiling or control panel. These ties come in Natural or UV black colors.
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Type | Mounting Hole |
| Bundle Diameter | 2 in |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Material | Nylon 66 |
| Color | Natural |
| Package Quantity | 100 |
| Length | 8.1 in |
| Width | 0.18 in |
| Thickness | 0.06 in |