CALTERM
4-Position Starter Ignition Switch (2 Keys Included)
SKU: C42410
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$11.49
Features
Specifications
Universal starter key switch with 4-positions (accessory, Off, ignition, start). Starter switch allows key removal in Off position. Key operated, includes 2 keys. 4 copper stud mounting nuts. Nickel color. 12V DC/30A.
| Brand | CALTERM |
|---|---|
| UPC | 046494424106 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N1 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Type | 4-Position |
| Voltage | 12 |
| Amperage | 30 |
| Mount Type | 4 Copper Stud |
| Mounting Material | Copper |
| Color | Nickel |