Features
Specifications
UL listed. Gasket included.
- Easy installation
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717022439 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 210213 |
| Connection Type | Screw |
| Dimensions | 3.63 in W x 1.75 in D x 14.5 in H |
| Finish | Nickel |
| Includes | Gasket |
| Material | Copper |
| Voltage Rating | 240 V |
| Wattage Rating | 2500 W |