Features
Specifications
Camco USA Water Heater Element Screw, Screw Connection, 208/240 V, Wattage Rating: 3500/4500 W, Copper, Nickel, Includes: Gasket
- Easy installation
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 755022002807 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 16.00" |
| Package Height (in) | 16.00" |
| Manufacturer Part Number | 210303 |
| Connection Type | Screw |
| Finish | Nickel |
| Includes | Gasket |
| Material | Copper |
| Voltage Rating | 208/240 V |
| Wattage Rating | 3500/4500 W |