Features
Specifications
UL listed. Gasket included.
- Easy installation
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717023634 |
| Connection Type | Screw |
| Dimensions | 3.63 in W x 1.75 in D x 14.5 in H |
| Finish | Nickel |
| Includes | Gasket |
| Material | Copper |
| Voltage Rating | 240 V |
| Wattage Rating | 5500 W |