Features
Specifications
The Camco USA Apcom style lower thermostat features a single pole with a built-in safety switch that prevents overheating. The temperature range is adjustable from 110 to 160 deg F, adjust only the lower thermostat.
- Energy efficient range setting
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 755022023000 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | 230133 |
| Height | 5.0 in |
| Includes | Shock Shield |
| Temperature Setting Range | 110 to 160 deg F |
| Voltage Rating | 240 V |