Features
Specifications
Camco USA 11523 3/4 in plastic water heater drain valve features an all plastic valve that fits directly into water heater for easy draining. 3/4 in pipe thread x 3/4 in male hose thread.
- Easy grip handle
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717115230 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 3.80" |
| Manufacturer Part Number | 240213 |
| Material | Plastic |