Features
Specifications
Extends the life of a water heater by attracting corrosive elements in the water, protecting the tank and elements from corrosion.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 091712007708 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 42.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 60066 |
| Dimensions | 5/8 in OD x 42 in L |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 3/4 in Thread |