Features
Specifications
These safe, durable, and easy-to-use leveling blocks feature an interlocking design that allows you to customize your stacking height for precise leveling. They provide versatile support for a wide range of RV components, including: single and dual wheels, hydraulic jacks, tongue jacks, stabilizer jacks, 5th wheel jacks, and tandem axles. The patented 10-pack set is strong, durable, and comes with a convenient storage bag.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717445054 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I1 |
| Package Length (in) | 9.00" |
| Package Width (in) | 8.40" |
| Package Height (in) | 10.80" |
| Manufacturer Part Number | 44505 |
| Quantity | 10pk |
| Type | Heavy-Duty Interlocking Blocks |