Features
Specifications
Features include a heavy-duty noncorroding cast aluminum base with steel screw assembly and a permanent handle. Adjustable from 11 In. to 17 In. Certified 6000 Lb. load capacity. 4-pack.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717445603 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I1 |
| Package Length (in) | 12.40" |
| Package Width (in) | 6.20" |
| Package Height (in) | 6.80" |
| Manufacturer Part Number | 44560 |
| Lift Capacity | 6000 Lb. |
| Handle Style | Topwind |
| Maximum Height | 17 In. |
| Height | 11 In. |
| Weight | 7-3/4 Lb. |