Features
Specifications
This Camco RV Water Tank Filler with Shutoff Valve helps fill your water tank in a fraction of the usual time and eliminate “bubble-back.“ Large 5/8" fill tube allows you to fill your camper, trailer, or motor home's water tank at or near full pressure while minimizing line backflow. Quarter-turn pressure-sealed valve allows you to selectively control water flow.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717400039 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I2 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | 40003 |
| Size | 5/8" Fill Tube |