Features
Specifications
Specifically designed for use with stack jacks, 5th wheel stabilizers, swing down stabilizers, and awning arms, to keep them from sinking into soft ground. Interlocking for convenient storage with handy strap. Built-in handle for ease-of-use. Solidly constructed of durable polypropylene with UV inhibitors. Patented.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717445955 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I1 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 8.80" |
| Manufacturer Part Number | 44595 |
| Type | Interlocking w/Built-in Handle |
| Material | Polypropylene w/UV Inhibitor |