Features
Specifications
Replacement power cord plugs using the PowerGrip replacements with handle for ease-of-use.
| Brand | Camco Manufacturing |
|---|---|
| UPC | 014717552554 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I1 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | 55255 |
| Amperage | 50 |
| Type | Male |