Campbell
#2/0 255 Lb. Working Load Limit Steel Porch Swing Chain Kit
SKU: 5508569
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$29.99
Features
Specifications
Decorative porch swing chain kit. Ideal for securing porch swings to porch ceilings. 81 inches total length. Includes hooks for hanging.
| Brand | Campbell |
|---|---|
| UPC | 020418331084 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 6.50" |
| Package Height (in) | 8.50" |
| Trade Size | #2/0 |
| Working Load Limit (Lb.) | 255 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Diameter (In.) | 0.14 |
| Inside Length (In.) | 2.17 |