Campbell
9/32 In. 80 Lb. Load Capacity Zinc-Plated Steel Breaching Snap
SKU: 4220
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.69
Features
Specifications
Durable steel construction breaching snap with a zinc finish. Overall length: 2-1/2 inches. Snap opening: 9/32-inch. 80-pound working load limit.
| Brand | Campbell |
|---|---|
| UPC | 020418191626 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
| Package Length (in) | 0.25" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 1.75" |
| Manufacturer Part Number | 422 |
| Opening Size (In.) | 0.28 |
| Load Capacity (Lb.) | 80 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Overall Length (In.) | 2.5 |