Charlotte Pipe
4 In. Schedule 40 45 Deg. Short Radius DWV PVC Elbow (1/8 Bend)
SKU: L4D45
| Location: Aisle 03, Section H2
$12.99
15 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. (1/8 bend), Short radius. PVC-DWV (hub x hub).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942034048 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section H2 |
| Package Length (in) | 8.60" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 4 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Schedule | 40 DWV |
| Angle | 45 Deg. |
| Material | PVC |
| Type | Short Radius |
| Fitting Type | Elbow |