Charlotte Pipe
4 In. Hub x 4 In. FPT Schedule 40 DWV PVC Adapter
SKU: FA4D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$11.99
- Buy 6 for $10.79 each and save 10%
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV pipe x Female iron pipe thread. (Hub x F.I.P.).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942032013 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section H2 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 4.60" |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 4 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | FPT |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Type | Hub x Female Adapter |
| Fitting Type | Adapter |