Charlotte Pipe
2 In. White PVC P-Trap with Union
SKU: PTU2D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$17.99
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. Used for the prevention of sewer gas entering the house through the plumbing fixture drain.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 662671191298 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H2 |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 2.80" |
| Size | 2 In. |
| Finish | White |
| Material | PVC |
| Type | Adjustable |