Charlotte Pipe
2 In. SPG x 2 In. FIP Schedule 40 DWV PVC Cleanout
SKU: CL2D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.99
- Buy 10 for $3.59 each and save 10%
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. PVC-DWV (spigot x F.I.P.).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942032341 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Fitting Size 1 | 2 In. |
| Fitting Size 2 | 2 In. |
| Connection Type 1 | Spigot |
| Connection Type 2 | FPT |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Type | Cleanout |
| Size | 2 In. SPG x 2 In. FIP |