Features
Specifications
For thin wall drain and sewer pipe (ASTM 2729) and SDR-35 drain and sewer pipe (ASTM 3033 and D3034).
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 662671410535 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I3 |
| Package Length (in) | 4.50" |
| Package Width (in) | 4.50" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 414264BC |
| Size | 4 In. |
| Material | PVC |
| Type | Slip Cap |