Only 1 in stock! 1 in stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Due to the low inventory, we recommend contacting the store to verify availability.
- Integrated LED Fixture
| Brand | Design House |
|---|---|
| UPC | 044321578510 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section C5 |
| Package Length (in) | 13.60" |
| Package Width (in) | 8.80" |
| Package Height (in) | 11.80" |
| Manufacturer Part Number | 578518 |
| Collection | Canterbury |
| Style | Traditional |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Wattage | 22.5 W |
| Lumens | 1200 Lumens |
| Light Appearance | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Dimmable/Non-Dimmable | Dimmable |
| Average Life | 50000 hrs |
| Mounting Type | Flush |
| Lens Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Shade Finish | Clear |
| Fixture Material | Metal |
| Fixture Color | Textured Black |
| Dimensions | 10.82 in W x 6.6 in H x 10.82 in D |