Trenton
Cap 1-1/4 in NPT Pipe Cap
SKU: CA114S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$19.49
Features
Specifications
Pipe Cap, Cap Fitting, 1-1/4 in Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 777808468607 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H3 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 4381030260 |
| Fitting Type | Cap |
| Fitting Size | 1-1/4 in |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |