Trenton
Cap 3/8 in NPT Pipe Cap
SKU: CA38S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.79
Features
Specifications
Pipe Cap, Cap Fitting, 3/8 in Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 642557125890 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H1 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 4381030220 |
| Fitting Type | Cap |
| Fitting Size | 3/8 in |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |