PEMS
35/5 mfd 370/440 VAC Oval Dual Voltage Run Capacitor
SKU: OV355370
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$39.99
Features
Specifications
Run Capacitor, Dual Voltage, 35/5 mfd, 370/440 VAC, Oval, 3.94 in Height, 2.8 in Width, 1.77 in Depth
| Brand | PEMS |
|---|---|
| UPC | 777980033167 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D1 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 35/5DV |
| Type | Dual Voltage |
| MFD Rating | 35/5 mfd |
| Voltage Rating | 370/440 VAC |
| Shape | Oval |
| Height | 3.94 in |
| Width | 2.8 in |
| Depth | 1.77 in |