PEMS
10 mfd 370/440 VAC Oval Dual Voltage Run Capacitor
SKU: OV10370
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$18.99
Features
Specifications
Run Capacitor, Dual Voltage, 10 mfd, 370/440 VAC, Oval, 3.15 in Height, 2 in Width, 1-1/4 in Depth
| Brand | PEMS |
|---|---|
| UPC | 852447007438 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D1 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 10DV |
| Type | Dual Voltage |
| MFD Rating | 10 mfd |
| Voltage Rating | 370/440 VAC |
| Shape | Oval |
| Height | 3.15 in |
| Width | 2 in |
| Depth | 1-1/4 in |