PEMS
1000-1200 mfd 125 VAC Start Capacitor
SKU: CAP1000125
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$37.99
Features
Specifications
Start Capacitor, 1000-1200 mfd, 125 VAC
| Brand | PEMS |
|---|---|
| UPC | 777980008592 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D1 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 1000B |
| MFD Rating | 1000-1200 mfd |
| Voltage Rating | 125 VAC |