PEMS
161-193 mfd 330 VAC Start Capacitor
SKU: CAP161330
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
Start Capacitor, 161-193 mfd, 330 VAC
| Brand | PEMS |
|---|---|
| UPC | 777980009049 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 4.60" |
| Manufacturer Part Number | 161D |
| MFD Rating | 161-193 mfd |
| Voltage Rating | 330 VAC |