Features
Specifications
Capacitor Tester, 0.01-9999 uF, Digital, AAA Battery, +/-5% Accuracy, 2.6 in W x 1.4 in L x 4.3 H
- Includes auto-ranging, rubber grips, 12 in magnetic leads, alligator clips, carrying case, Manual
| UPC | 040103161000 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D2 |
| Package Length (in) | 9.60" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Capacitance | 0.01-9999 uF |
| Display Type | Digital |
| Battery Type | AAA |
| Accuracy | +/-5% |
| Dimensions | 2.6 in W x 1.4 in L x 4.3 H |