PEMS
2.5-67.5 mfd 2-1/2 in 4-1/2 in Universal Motor Run Capacitor
SKU: MUNICAP200
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$62.99
Features
Specifications
Run Capacitor, Universal Motor, 2.5-67.5 mfd, 2-1/2 in Diameter, 4-1/2 in Height
| Brand | PEMS |
|---|---|
| UPC | 894701989142 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D1 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | MUNICAP200 |
| Type | Universal Motor |
| MFD Rating | 2.5-67.5 mfd |
| Diameter | 2-1/2 in |
| Height | 4-1/2 in |