Reese
Horizon Global Reese 63153 24 in 60 in Steel Cargo Carrier
SKU: HAT08
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$279.99
Features
Specifications
Cargo Carrier, Steel, Powder Coated, Black, 24 in Length, 60 in Width, Hitch Mount, 500 lb Weight Capacity, For Use With: 2 in Square Receivers
- 5.5 in side rails to retain cargo
- Mesh floor for easy cleanup
- Black powder coat finish resists corrosion
| Brand | Reese |
|---|---|
| UPC | 016118055542 |
| Store Location (Lititz, PA) | In Warehouse, see sales associate |
| Package Length (in) | 30.00" |
| Package Width (in) | 41.00" |
| Package Height (in) | 9.00" |
| Material | Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| Length | 24 in |
| Width | 60 in |
| Installation Type | Hitch Mount |
| Weight Capacity | 500 lb |
| Suitable For Use With | 2 in Square Receivers |
| Application | Type |