Carlon
15005-100 Flexible Conduit, PVC, Gray
SKU: NMLT50
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.99
/ FT
/ FT
- Buy 100 FT for $1.00 each and save 50%
Features
Specifications
Carlon Flexible Conduit, Liquidtight, 1/2 in ID, PVC, Gray, 100 ft Length
- Lightweight for easy handling, transportation and installation
| Brand | Carlon |
|---|---|
| UPC | 034481233053 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section A1 |
| Package Length (in) | 12.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Color | Gray |
| Inside Diameter | 1/2 in |
| Length | 100 |
| Material | PVC |
| Type | Liquidtight |