Carlon
Carlon 3 In. Schedule 40 90 Deg PVC Elbow
SKU: ELL39024
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$39.99
Features
Specifications
Schedule 40 elbow. 24-inch special radius, 90-degree elbow. Standard. UL (Underwriter's Laboratories) listed. Couplings not included.
| Brand | Carlon |
|---|---|
| UPC | 034481227380 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section A2 |
| Package Length (in) | 13.00" |
| Package Width (in) | 40.00" |
| Package Height (in) | 3.50" |
| Diameter (In.) | 3 |
| Schedule | Schedule 40 |
| Angle | 90 Deg |
| Radius | 24 In. |