Carlon
3 In. 2-Hole PVC Strap
SKU: PS3P
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.69
Features
Specifications
Noncorrosive PVC (polyvinyl chloride) conduit strap for PVC conduit. Durable 2-hole design.
| Brand | Carlon |
|---|---|
| UPC | 034481160229 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Strap Size | 3 In. |
| Number Of Mounting Holes | 2 |
| Conduit Type | PVC |
| Material | PVC |