Carlon
E9G2SSNR Cover, 4-55/64 in L, 4-55/64 in W, Square, Polycarbonate, Gray
SKU: 77741
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.49
Features
Specifications
Weather resistant cover for double toggle switch applications. Vertical mount. UV-resistant, suitable for outdoor use. Nonmetallic/noncorrosive, won't rust or fade, paintable. UL Marine listed, CSA certified.
| Brand | Carlon |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section C5 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Color | Gray |
| Height | 4.2 in |
| Length | 4-55/64 in |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Vertical |
| Shape | Square |
| Suitable for | Toggle Switches |
| Width | 4-55/64 in |