Features
Specifications
Gray PVC toggle switch handy box cover. 2-5/16 In. W. x 4-1/4 In. H. UL (Underwriter's Laboratories) listed.
| Brand | Steel City |
|---|---|
| UPC | 034481150527 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section C3 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 0.40" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Cover Type | Single Toggle Switch |
| Length (In.) | 4.25 |
| Width (In.) | 2.3125 |
| Shape | Rectangular with Rounded Corners |
| Material | Gray PVC |
| Certification | UL Listed |