Features
Specifications
1-piece 90-degree elbow for use with non-metallic, liquid tight flexible conduit systems.
| Brand | Arlington Industries |
|---|---|
| UPC | 018997545794 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section A2 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | NMLT907-1 |
| Diameter | 3/4 In. |
| Type | 90 Deg |
| Material | Non-Metallic |
| Fitting Type | 1-Piece |