Carlon
1 In. Schedule 40 45 Deg PVC Elbow
SKU: 512261
| Location: Aisle 09, Section C4
$2.79
10 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
PVC (polyvinyl chloride) Schedule 40, 45-degree elbow. Couplings not included. UL (Underwriter's Laboratories) listed.
| Brand | Carlon |
|---|---|
| UPC | 034481060635 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section C4 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 8.20" |
| Package Height (in) | 8.20" |
| Diameter (In.) | 1 |
| Schedule | Schedule 40 |
| Angle | 45 Deg |
| Radius | Standard |