Carlon
3/4 In. Schedule 40 90 Deg Standard Radius Belled End PVC Elbow
SKU: SE34CON
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.99
Features
Specifications
Schedule 40 non-metallic standard radius rigid elbow with belled end. Allows for a 90-degree change of direction in a run of conduit. Features a belled end to allow for easy joining of conduit.
| Brand | Carlon |
|---|---|
| UPC | 034481227014 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section A1 |
| Package Length (in) | 8.60" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Diameter (In.) | 0.75 |
| Schedule | Schedule 40 |
| Angle | 90 Deg |
| Radius | Standard |