Ivy Classic
0.025 in Steel IVY Classic Knife 11162 and other Carpet Knives Carpet Knife Blade
SKU: IC11175
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.49
Features
Specifications
Carpet Knife Blade, 0.025 in Thickness, High Carbon Steel Blade, Fits: IVY Classic Knife 11162 and other Carpet Knives
| Brand | Ivy Classic |
|---|---|
| UPC | 738226111759 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 27, Section H3 |
| Package Length (in) | 5.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 11175 |
| Thickness | 0.025 in |
| Blade Material | High Carbon Steel |
| Fits | IVY Classic Knife 11162 and other Carpet Knives |