Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 2 Grade, 1/2-13, UNC, 12 in Thread Length, Steel, Galvanized
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section D6 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 12.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Grade | Grade 2 |
| Thread Size | 1/2-13 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 12 in |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanized |