Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 18-8 Grade, 1/2-13, UNC, 3 in Overall Length, Round Head Type, Stainless Steel
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C4 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.25" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Grade | Grade 18-8 |
| Thread Size | 1/2-13 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 3 in |
| Head Type | Round |
| Material | Stainless Steel |